Вы просматриваете: Главная > Новини > Справа Корбана. Деякі висновки.

Справа Корбана. Деякі висновки.

З 30 жовтня затримання лідера партії «УКРОП» і все, що з цим пов’язано, максимально висвітлюється у ЗМІ, обговорюється громадськістю.

В цілому,  можна зробити висновок про те, що великий інтерес викликають саме причини затримання. Що це було?  Сумно, що за всіма цими розмовами забули про людину, яка потрапила у лещати старої, політично заангажованої і досі нереформованої, незважаючи на Майдан і обіцянки політиків усіх мастей, системи правоохоронних і судових органів.

Багато тих,  хто називають себе «політичними експертами», а також окремі депутати,  зневажливо називають події під час судових процесів при розгляді справи Корбана – «шоу». Можливо і так. Але за це повинні нести відповідальність «режисери» цієї вистави.

Завдяки ж трансляції судових процесів, кожен самостійно зробив власні висновки.  Вони, як виявляється,  свідчать явно не на користь депутатів, які в захопленні власними персонами і словесними баталіями, досі не спромоглися перейти до комплексного реформування судової та правоохоронної  систем. Окремі поправки в закони не беруться до уваги.

Те, що відбувалося в суді у справі Корбана, для адвокатів і тих, хто стикався з судовою системою України, не було чимось новим.

На жаль, при затриманні та обранні запобіжного заходу, особливо в справі, що має політичну складову, масово спостерігаються як процесуальні порушення, так і порушення прав людини. Однак, ці суттєві порушення часто стають не помітними при розгляді кримінальних справ у суді, так як низька якість підготовки документів правоохоронцями змушує адвокатів витрачати більше зусиль для захисту клієнтів вже від необґрунтованих звинувачень.

Можна стверджувати, що тільки публічність проходження судового процесу у справі Корбана дозволила адвокатам реалізувати, наскільки про це можна судити ззовні, максимально можливі процесуальні засоби і способи захисту.

При цьому неприпустимо виправдовувати непрофесіоналізм правоохоронців, як це робив представник ГПУ, меншою оплатою праці, ніж у адвокатів. Якість підготовки фахівців – юристів спочатку не залежить від оплати. Не варто забувати, що багато адвокатів ведуть і значну благодійну діяльність, що не знижує якість наданої ними безкоштовної допомоги.

Якщо коротко, то на даному етапі проходження справи Корбана можна зробити деякі загальні висновки:

– Українське правосуддя – неефективне, вибіркове і невиправдано політизоване;

– Правоохоронні та судові органи в існуючому вигляді створюють реальну загрозу правам людини: людина не має реальних прав і використовувати їх у повному обсязі не може;

– Правоохоронна і судова системи вимагають негайного, ще «на вчора», комплексного та спільного реформування. При цьому не варто боятися (гірше вже не буде) встановлення нових і чітких вимог до суддів та правоохоронців, заміни їх на новий корпус, в тому числі, у повному складі. Без приходу нових людей формальна зміна судової та правоохоронних систем (прийняття нових норм, законів і т.п.) не матиме принципового значення. Все повинно робитися одночасно! Слід терміново вжити зрозумілу стратегію і план реформування із зазначенням чітких цілей, завдань та термінів;

– Слід зазначити ефективність публічного висвітлення судових процесів у справі Корбана. У зв’язку з цим, необхідно розглянути можливість онлайн трансляції окремих судових процесів за наявності відповідних клопотань підозрюваного або обвинуваченого.

 

фото: http://www.ukrop.com.ua 


Залишити коментар